Saugumo klasės

Kokios saugumo klasės man reikia?

Europoje įsigaliojo naujas, ypač sugriežtintas šarvuotų durų klasifikavimas pagal atsparumo įsilaužimui standartą EN1627:2011 (saugumo klasės RC), kuris pakeitė pasenusį, dar nuo 1999m. galiojusį standartą (saugumo klasės WK). Senasis standartas reikalavo išbandyti tik vieno, laboranto nuožiūra pasirinkto durų taško atsparumą laužimui. Naujai įsigaliojęs 2011m. standartas  reikalauja, kad būtų išbandyta visa durų konsrukcija nuosekliai laužiant taškas po taško kas 10 – 20cm. Jei pagal anksčiau galiojusius standartus bendras durų laužimo laikas priklausomai nuo saugumo klasės buvo 3 – 20 min., tai pagal naujus reikalavimus tokį laiką atlaikyti turi kiekvienas laužimo taškas atksirai. Taigi, RC klasės durys atlaiko net nesulyginamai ilgesnį laužimo laiką nei WK klasės. WK4 bandymas užtrunka apie 10 min., o RC4- daugiau kaip valandą gryno laiko! Padaryta ir daugiau pakeitimų: beveik dvigubai padidintos smūginės apkrovos, įvesta naujų laužimo įrankių, o taip pat- sugriežtinti reikalavimai spynoms. Durys SKYDAS atitinka visus naujausius reikalavimus.  

Durų atsparumo įsilaužimui klasės pagal naujausią Europos standartą EN 1627:2011

 

Saugumo
klasė RC
Įsilaužimo tipas Paskirtis „Skydo“ durų modelis
1 Elementari apsauga nuo įsilaužimo naudojant fizinę jėgą Patalpoms be padidintos įsilaužimo rizikos __
2 Atsitiktinis įsilaužėlis naudoja bazinius įsilaužimo įrankius  Padidinta apsauga nuo įsilaužimo Skydas Standart 2
3 Įgudęs įsilaužėlis naudoja sunkiuosius gręžimo ir kalimo įrankius Aukšta būsto apsauga esant didelei įsilaužimo rizikai Skydas Standart 3
4 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja pjovimo ir elektrinius gręžimo įrankius Itin aukšta būsto apsauga esant didelei įsilaužimo rizikai Skydas Premium Plius,
Skydas Standart 3 RC4
5 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja elektrinius pjovimo ir sunkiuosius gręžimo įrankius Ypatingai aukšta apsauga kariniams ir pramoniniams objektams. Minimalus tokių durų svoris- nuo 300 kg __
6 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja sunkiuosius pjovimo ir kalimo įrankius Ypatingai aukšta apsauga kariniams bunkeriams ir pan. Minimalus tokių durų svoris nuo 500 kg __

 

Durų saugumo klasės pagal JAV Valstybės Departamento Diplomatinės apsaugos standartą SD-STD-01.01, Revision G (U.S. Department of State Diplomatic Security Forced Enrty and Balistic Resistance of Structural Systems)

 

Saugumo klasė Įsilaužimo atlikimas Paskirtis SKYDO durų modelis

 

5 min

Dviejų gerai fiziškai paruoštų testuotojų komanda naudoja sunkiuosius laužimo įrankius. Laužiamos trys durų zonos, po 5 min. kiekviena:
– varčios centras,
– varčios kraštas spynų pusėje,
– lankstai.
Bendras laužimo laikas – 15 min.
Laužiamos tiek į vidų, tiek į išorę atsidarančios durys.
Itin aukšta būsto apsauga esant didelei įsilaužimo rizikai

 

Skydas Embassy

 

15 min

Šešių gerai fiziškai paruoštų testuotojų komanda naudoja sunkiuosius laužimo įrankius. Laužiamos trys durų zonos, po 15 min. kiekviena:
– varčios centras,
– varčios kraštas spynų pusėje,
– lankstai.
Bendras laužimo laikas – 45 min.
Laužiamos tiek į vidų, tiek į išorę atsidarančios durys.
Ypatingai aukšta būsto apsauga esant itin didelei įsilaužimo rizikai. Tinka tiek privatiems, verslo, pramoniniams, vyriausybiniams objektams.

 

Skydas Frotress

60 min     Nebandyta

Saugumo klasės FE 5 įsilaužimo įrankiai:

Saugumo klasės FE 15 įsilaužimo įrankiai:

                         


Atsparumo įsilaužimui klasė 2 (RC2)
Antros klasės atsparumo įsilaužimui durys apsaugos nuo įsilaužėlio, naudojančio bazinius įsilaužimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant antros klasės atsparumo įsilaužimui (RC2) duris pagal naujausią  EN 1627:2011 standartą.

   

Skydas Standart 2 atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje
   

 


Atsparumo įsilaužimui klasė 3 (RC3)

Trečios saugumo klasės durys apsaugos nuo įgudusio įsilaužėlio, naudojančio sunkiuosius įsilaužimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant trečios klasės atsparumo įsilaužimui (RC3) duris pagal naujausią EN 1627:2011 standartą.

      

Skydas Standart 3 atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje

 


Atsparumo įsilaužimui klasė 4 (RC4)

Ketvirtos saugumo klasės durys apsaugos nuo įgudusio įsilaužėlio, naudojančio sunkiuosius, elektrinius pjovimo ir gręžimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant ketvirtos klasės atsparumo įsilaužimui (RC4) duris pagal naujausią  EN 1627:2011 standartą.
   

   

Skydas Premium Plius atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje


Informacinis video

Norėdami atkreipdami dėmesį į gyventojų bei jų turto saugumą, ir vis didėjantį vagysčių iš gyvenamųjų patalpų skaičių, mes sukūrėme informacinį video reportažą apie, taip vadinamas, „šarvuotas“ duris. Jame parodome, kaip lengvai gali būti išlaužiamos nekokybiškos durys net ir su patikimomis spynomis. Žiūrėkite čia.

Liūdna įsilaužimų statistika

Pastaruoju metu policijos pareigūnai užregistruoja vis daugiau vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas.

Deja, bet nuo vagysčių iš butų neapsaugoti ir naujų butų su naujomis „šarvuotomis“ durimis savininkai. Tokias duris, net mažai įgudę nusikaltėliai, be didesnio triukšmo, gali išlaužti mažiau nei per vieną minutę.

Kaip pavyzdį, galime paminėti, kad 2009 m. sausio mėnesį viename naujos statybos daugiabutyje vagys apvogė net tris butus per vieną parą! Nors juose buvo sumontuotos “šarvuotos“ durys.

Taip pat, norime išsklaidyti iliuzijas, kad nuosavuose namuose nereikia saugių durų arba jose užtenka tik vienos spynos, nes vagys neva į būstą gali patekti per langus. Į mūsų kompaniją vis dažniau kreipiasi žmonės, kurių namai buvo apvogti būtent įsibrovus per duris, nors pirmo aukšto langai buvo niekaip neapsaugoti.

Komentuodamas susidariusią situaciją „Plieninio skydo“ komercijos direktorius Markas Vyšniauskas teigia, kad labai realu, kad jei ir toliau negerės ekonominė situacija, tai įsilaužimų atvejų daugės dar labiau.

Atkreipkite dėmesį į gaminio kokybę

Renkantis duris, reikia suderinti tvirtą konstrukciją, papildomus saugumo elementus ir geras spynas. Sumontavus geras spynas į prastą durų konstrukciją, durys netaps saugiomis, atspariomis įsilaužimui. Tačiau yra būtina, kad į duris montuojamų spynų saugumo klasė atitiktų konkrečiam durų modeliui keliamus saugumo reikalavimus. Nepamirškite durų pardavėjo reikalauti pateikti notifikuotos įstaigos patvirtintus sertifikatus, įrodančius durų atsparumo įsilaužimui klasę.

Apmaudu, bet paprastai saugumu daugelis žmonių susirūpina pavėluotai, tik tuomet, kai nusikaltėliai jau būna juos aplankę.

Apsisaugoti įmanoma

Verta  prisiminti, kad būsto saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės (durys, spynos, signalizacijos), bet ir žmonių bendruomeniškumas, organizuota tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką, o taip pat būsto draudimas.

Kriminalistų patarimus apie įėjimo duris, spynas ir kitas apsaugos priemones skaitykite čia.

Policijos patarimus apie būsto saugumą skaitykite čia.

Daugiau policijos patarimų apie būsto, turto ir asmens saugumą rasite šiame leidinyje.